אודות אסטוריה ליאוני

הכירו את מפתחת שיטת CMT, אסטוריה ליאוני, אמא לשלושה ומי שסייעה עד כה לאלפי בני אדם לצאת ממצב של תקיעויות, קושי בחיים, אמונות מעכבות, טראומות שונות ומחשבות לא מקדמות אל חיים שונים, נהדרים ובאיכות הגבוהה ביותר שליבם ביקש.

בעת הזאת, ליאוני מספרת: "אני חיה את חיי בהגשמה ובשליחות עצומה הממלאת אותי באושר רב. אך לא תמיד היה כך, כילדה גדלתי אל מציאות מורכבת בבית בעל מאפיינים אלימים. עיני הילדה שלי נחשפו לסיטואציות אשר ילדים רכים אינם אמורים להיחשף אליהם ואשר הותירו חותמם לשנים".

בהיותה בת 16 בלבד, חשה אסטוריה חזקה דיה לצאת אל הלא ידוע. בעת ההיא כל דבר היה נראה לה כאלטרנטיבה עדיפה, גם הלא ידוע. "קמתי באישון הליל לחיבוקה החם ודמעותיה של אימי ועזבתי את הבית. כל רכושי היה מעט בגדים דחוסים בתיק גב ותפוח ירוק. לא פחדתי מהחושך, ידעתי שאני מוקפת באור. הייתה בי רוח חזקה ונחישות לנצח את החיים עם ועל אף הקלפים שקיבלתי. ידעתי בליבי כי הבריאה כולה מלווה אותי ברגע הזה. אני שמורה. אלוהים איתי.

"היות והגעתי ממקום בו כדי לשרוד היה עלי להתמחות באומנות השקיפות – להפוך לרהיט, כסא, שולחן אנושי – דומם, שקט ואינו נראה, כדי להצדיק את קיומי, היה עלי לבלוט ולהצטיין בכל מה שעשיתי. הייתי רעבה להצלחה ולהוכחה שאני ראויה לה. באופן טבעי בחרתי במוסיקה ובתיאטרון, ליתר דיוק הם בחרו בי. נראה היה כי המוסיקה בקעה מתוכי כנחשולים טונאלים רוטטים שריגשו לבבות והיכולת לשחק ולהביע על במה הייתה אך טבעית לי".

על הבמה, כאשר תאורת הפולוספוט היחידה מכוונת אליה, לראשונה אסטוריה הייתה מוארת, נראית, זורחת, קורנת. "עד מהרה התגלתי ככישרון מנצנץ", היא מספרת. "זוכרת איך כתבתי לעצמי מונולוג והעזתי ללכת לאודישן הרשמי הראשון שלי. התקבלתי לתיאטרון צה״ל מתוך 9,000 מועמדים ולאחר מכן לבית הספר למשחק בית צבי, שם קטפתי 12 מלגות הצטיינות. משם הדרך הייתה קצרה לתיאטרון ״הבימה״ שם הופעתי בתפקידים מרכזיים, 'בית האופרה הישראלית', ניו יורק ולונדון ואף הוצאתי שני אלבומים אשר זכו לחשיפה, אחד מהם בפורטוגל".

ואז חל המהפך הגדול של חייה: "בגיל 34 בעת שרותי כדיפלומטית בשגרירות ישראל בליסבון, יחד עם בעלי דאז, מוקפת בשלושת ילדיי האהובים, פגשתי בשאמאן (מרפא) ספרדי – אינדיאני על סיפונה של יאכטה על נהר הטאז׳ו.

"כמה חודשים קודם לכן, במקביל להוצאת אלבומי המוסיקלי השני בפורטוגל. בשיא ההצלחה, נקלעתי למשבר זהות מטלטל. הילדה שבתוכי הגיחה מהמחשכים ולא הסכימה שאתעלם יותר מקיומה. היא דרשה ובצדק, התייחסות נאותה לסיפור ממנו באתי. לטראומות, לכאב, לפחד ולפצעים. לצד החשיפה בתקשורת הפורטוגזית, הייתי מרוקנת. עצובה וחלולה.

חיפשתי בליבי את הנוסחה לתיקון זיכרונות שבורים.

באותו הבוקר על היאכטה פגשה אסטוריה את מי שיסייע לחולל את השינוי העצום. "פגשתי נשמה עתיקה, טובה ועמוקה. שהכרתי לא מכאן. השאמאן ברונו הביט לי עמוק בעינים והודיע לי בהתרגשות "את מוכנה! זה הולך להיות חזק, אבל את מוכנה…!"

מוכנה למה? שאלתי אותו… הוא שתק ופנה אל תוף אינדיאני גדול. התשובה כמובן, לא איחרה להגיע".

למחרת, במהלכו של סשן ריפוי עמו בקליניקה המשקיפה על כל ליסבון היפיפיה, אסטוריה חוותה משהו שלא חשה בחייה. "חוויתי חוויה שאיני יודעת לתאר במילים, הכוללת יציאה מהגוף הפיזי וקידוד סיבי מידעי אור, חוויה אשר הביאה אותי להתעוררות רוחנית חזקה ולאחר מכן להארה אשר טלטלה ושינתה את חיי.

"שלושה חודשים לא ממש ישנתי לאחר מכן, נכנסו לתוכי וממני מידעים עמוקים וברורים, אודות הבריאה בה אנו חיים ומתקיימים, ייעודי ומסע שליחותי החדש. ברגע זה החלטתי לעזוב את הבמה, המוסיקה והשירה ולהתמסר למשהו שגדול ממני בהרבה. הבנתי שאני אמורה להעביר ידע. לגעת בלבבות ולסייע לאנשים לעבור שכתוב מחודש של הסיפור שלהם באמצעות עריכה של זיכרונותיהם".

וכך, מתוך הרצון לתקן את הזיכרונות השבורים שלה נולדה תרפיית הזיכרון התאי .ה cmt -, "אשר באמצעותה הצלחתי לתקן, לרפא, לקודד מידע חדש בתאי גופי ולאחר מכן לעזור לאלפי אנשים. סוף סוף הייתי מאושרת. רסיסי חיי התחברו לפאזל צבעוני וענק שיכולתי כעת להתבונן בו מגבוה. מנקודת הבלינד ספוט שלי, בה הייתי עיוורת וחסומה הגעתי לנקודת הבליס. פתוחה לחיים ולמה שיביאו עמם, שמחה ומשוחררת מעול העבר".

השיטה צברה תאוצה. היא מניעה אנשים רבים אל התבוננות עמוקה ויוצרת שינויים מהותיים בחייהם.

במקביל לפיתוח השיטה הנחתה אסטוריה את תכנית הרדיו “המארג עם אסטוריה” ברדיו החיים הטובים. "אני מרצה, מלמדת ומטפלת ומטפחת קהילה רחבה המונה כ-50.000 איש בישראל והמונים בעולם" .

האם אנו יכולים לשכתב את עברנו ועתידנו דרך זיכרונותינו?

לכתוב מחדש את תוכנת החיים בהם אנו חיים?

"המדע היום יודע שכן ואני רואה זאת יום יום בקליניקה. כיום ישנם 40 מטפלים בשיטה הפזורים ברחבי הארץ. מפיצים את האור.

אני לחלוטין רואה בזה תיקון עולם".

נגן וידאו
נגן וידאו

גם אתם מבקשים לעצמכם שלווה פנימית ?